- Den store bagedyst 2022
- Halloween
- Månedstilbud og datovarer
- Bøger & Blade
- Bageforme og Kageringe
- Gavekort
- Cupcakes og Muffinsforme
- Udstiksforme og Silikoneforme
- Chokolade og Candymelts
- Candy Melts
- Chokolade farver og Transfersheets
- Chokoladeforme
- Chokolade værktøj
- Odense og Callebaut Chokolade
- Fondant, Bageartikler og Fromager
- Farver og smag
- Kagepynt, Figurer og Lys
- Tørrede spiselige blomster
- Glimmer og kagestøv
- Sprinkles og Krymmel
- Kagelys og kageflag
- Kagefigurer
- Kageprint
- Andet kagepynt spiseligt
- Andet kagetilbehør plastik/træ
- Tyller og sprøjteposer
- Køkken udstyr og bageudstyr
- Drejeskiver
- Køkkenservice
- Kagefolie
- Køkkenredskaber
- Køkkenmaskiner og udstyr
- Kageruller
- Dejskrabere og Spatler
- Fondant Værktøj
- Køkken tekstiler
- Andre søde sager (råvarer og forme)
- Kageæsker, Fade og opbevaring
- Temakager
- Babyshower
- Barnedåb
- Bryllup
- Børnefødselsdag
- Konfirmationskage
- Sportskager
- Studenterkage
- Halloween & Fastelavn
- Jul
- Nytår
- Påske
- Valentinsdag
- Mors dag
- Outlet - 2. sorterings varer
- Producenter
- Cake Star
- Callebaut
- Chocolate World
- Decora
- deKora
- Disney produkter
- Dr. Oetker Danmark A/S
- FMM Sugarcraft
- Funcakes
- Guardini
- House of Marie
- Ibili
- Ingenious Edibles
- Karen Davies
- Katy Sue
- Lékué
- Odense
- Patisse
- PME
- Qualy Cake
- Rainbow Dust
- Renshaw
- Scrapcooking
- Silikomart
- Special Moment Cph
- Sugarflair
- SweetKitchen
- Wilton
Løvens Hule 16. januar 2019
Danmarks yngste deltager i Løvens Hule 2019
Vi skal tilbage til november 2018. Der er optagelser inde hos United Production, og Sara har nerver på, inden hun skal ind og stå foran løverne. Men hun er cool og lægger ud med sin pitch; og så kører det bare derfra.
Sara og Mia gik fra hulen med en investering fra Mia Wagner og Jesper Buch på samlet kr. 675.000 for 30% af virksomheden.
BizzUp har skrevet om Saras rejse som iværksætter og om forløbet op til optagelserne i BizzUp her.
Vi har gennem hele forløbet fået en rigtig god behandling. Og selvfølgelig kunne man mærke på løverne, at der var en anden form for respekt for Sara i kraft af hendes unge alder, så det bliver der taget højde for i investerings-setuppet. Men hvis du har set Løvens Hule den 16. januar 2019, så har du også set, at det er en seriøs forretning, som Sara driver. Og derfor kom der også en seriøs investering til Kforkage.dk.
Forud for programmets visning blev vi kontaktet af en journalist fra DR1, som skrev denne fine artikel om at deltage i Løvens Hule som den yngste deltager nogensinde.
Efter programmet har der været rigtig stor interesse for Saras historie, fordi den er så speciel: en ung iværksætter, som startede sit første firma som 8-årig, og som stadig 4 år senere har fuld fart fremad med fin omsætning og nu også ansatte. Det er der kommet disse artikler ud af:
BT - "Jeg er en benhård forretningskvinde"
Se og Hør - "Sådan går det hendes firma"
Fyens Stiftstidende - "Iværksættere er de nye helte på TV"
Men Sara har også være i radioen hos værterne fra Go' Morgen P3. Og det var en virkelig sjov oplevelse. Som Sara sagde: "De hygger sig ligesom hos os, så det føltes slet ikke som om, at de havde et rigtigt arbejde". Du kan høre Go'Morgen P3 fra den 23. januar 2019 her (ca. 1 time og 5 minutter ind i udsendelsen).